Tether Nedir?

Tether, Blockchain teknolojisini kullanan bir kripto paradır. Günlük hayatımızda kullandığımız itibari paraların (Türk Lirası, Dolar, Euro vb.) kripto cinsinden kullanımını sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Bu sebeple Tether’ in amacı 1 Dolar = 1 Tether eşitliğini sağlamaktır. Bu tür paralara stabil koin denir.

Yüksek oynaklığın hâkim olduğu marketlerde kazanç ve kayıp oranları yüksektir. Bu sebeple Tether, birikimlerini Dolar cinsinden koruma altına almak isteyenler için bir alternatif sunar. Piyasadaki mevcut para miktarının artıp azalması ile birlikte Tether miktarı buna bağlı olarak arttırılıp azaltılarak her zaman neredeyse 1 Dolara eşitlenmeye çalışılır. Zaman zaman küçük farklılıklar olsa da bu eşitlik olabildiğince korunur.

Bu eşitliği sağlamak ve güvence vermek için Tether banka hesabında mevcut Tether miktarıyla eşit olarak Dolar cinsinden para bulundurur. Bu şekilde bu koinin gerçek değeri sağlanmış olur. Buradaki miktarı, omniexplorer.info adresinden kontrol edebilirsiniz.

Tether’ i aynı diğer koinler gibi para transferlerinizde kullanabilir. Borsamız üzerinden alımını ve satımını gerçekleştirebilir. İsterseniz borsamız bünyesinde isterseniz de kendi dijital veya fiziksel cüzdanlarınızda muhafaza edebilirsiniz.